Ölmeden İzlemeniz Gereken 9 Anime Serisi

Amerika ve Avrupa ülkelerinin renkli sinema dünyalarının yanında pek yer bulamayan Japon sinema sektörü, animelerin doğuşu ile birlikte dünya üzerinde çok büyük izleyici kitlelerine ulaştı. Sanılanın aksine sadece çocuklara değil geniş bir hedef kitleye hitap eden animeler üretilmekte. Bunu da çizgi filmlerin aksine tarih, kültür, felsefe, bilim kurgu ve dramayı animelerle birleştirerek başarıyorlar.

Naruto Shippudden

İzlenme oranlarına göre anime listelerinin en başında yer alıyor. Hokage olmak isteyen Ninja narutonun maceraları anlatılıyor. Hem komik hem eğlenceli aksiyonu bol yıllardır devam eden bir anime. Anime izlemeye ilk defa başlayanlar için izlenmesi gereken ilk anime tabiki de Naruto Shipudden. Manga severlerin Naruto’nun mangasını okumasını da tavsiye ederiz.

One Piece

19 yıllık bir anime olan One Piece Türk televizyonlarında yıllar yıllar önceleri yayınlandığı için gençler hatırlamaz. Bu anime de Hasır şapkalı Luffy’nin korsanlık maceralarını anlatılıyor. Yan karakter olarak favorimiz hasır şapka tayfasından Zoro 3 kılıcı ile birlikte hayran olunası karakter. Ancak bu seriye yeni başlıyorsanız ilk bölümleri sıkıcı gelecektir. Keyif almanız için bir 100 bölüm sabretmeniz gerekecek.

Bleach

Shinigami (Ölüm Tanrısı) İchigo’nun maceraları anlatılıyor. Bilim kurgu ve korku severlere tavsiye edilesi animedir. Karakterimiz etrafta sürekli hayaletler görmektedir. Şans eseri karşılaştığı Shinigami sayesinde ise hayatı değişir. O da artık Shinigami olmuştur hırsı, vazgeçmeyişi ve arkadaşlarına olan düşkünlüğü ile tüm zorlukların üstesinden gelir. Bastır Ichigo !

Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Elrick kardeşler Edward ve Alphonse simya ile annelerini diriltmeye çalışırlar. Ancak simya onların neyine!Deney sırasında büyük kardeş Edward bacağını, küçük kardeş Alphonse ise bedenini kaybeder. Bunun üzerine kardeşini iyileştirmek isteyen Edward felsefe taşını aramaya başlar. Sürükleyici ve eğlendirici bir animedir, ısrarla tavsiye edilir.

Death Note

Yagami Light yaşadığı dünyadan tat alamayan lise son sınıf öğrencisidir. Light yaşadığı bu burhanı içinde yaşarken ders sırasında gökten defter düştüğünü görür. Defterin üzerinde Death Note yazmaktadır. Bu deftere ismi yazılan insan ölecektir! Dünyadaki tüm kötü insanları teker teker öldürür Light ve peşine dedektifler takılır.

Hellsing

Avrupa’da vampirlere karşı verilen savaşta en önde savaşan kurum olan Hellsing Institute ve onun gizli silahı Alucard (vampir)’ın maceraları anlatılmaktadır. Tarzı ve silahları ile ayrı bir karizması olan Alucard’ın hayran kitlesi azımsanamayacak kadar çoktur. Vampir ve anime severlerin vazgeçemeyeceği bir anime.

Shingeki no Kyojin (Attack on Titan)

Yeni animelerden olan Shingeki devlerin dünyayı istila etmesi ve Eren’in devleri öldürüp insanların intikamını almak istemesi ile başlıyor. Kısa zamanda izleyici kitlesini artıran bu anime film olarak da sinemalarda gösterildi. Ancak animesi kadar başarılı olamadı.

Caner Babataş

You may also like

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir