D- Grayman İzle ( Haftanın Anime Önerisi 6 )

Efsanelerim arasına girebilen anime’lerdendir kendisi. Daha önceki D-gray man hakkındaki yazımda yaşadığımız sorunlardan bahsetmiştim anime önerileri kısmından D- gray man’dan bahsetmek istedim.  

Konusu:

ana karakterlerimiz; Kara Emirden Lenalee, Allen Walker, Yuu Kanda, Lavi, Arystar Krory, Bookman, Miranda ve Milenyum Kontu. Konumuz ise Allen Walker ( Beyaz Soyatrı) ‘ın etrafında geçmektedir.Allen Walker sirkte çalışan bir yetimdir. Sirkte Mana adında birisi buna sahip çıkıyor anlaşıyorlar seviyor babası gibi bir gün ölü veriyor bu Mana. Sonra Milenyum Kontu yani şeytan geliyor Allen Walker ile anlaşma yapıyor  Manayı canlandırıyım istersen falan filan derken canlanıyor ancak canlanan mana canavardır, Alleni öldürmek isterken Allen onu olduruyor. Ve şeytanlara ruhlarını satan yaratıkları gören bir göze sahip oluyor.

Sonra Kara Emirden ( Kara Emir : Şeytanlarla savaşan organizasyon ) General Cross Allen Walker’ı çırağı olarak alıp yetiştiriyor serüvenden bundan sonra başlıyor. Umarım daha önce izlemeyen birisinin ufkunu açarak , genel hatlarla spoıler vermeden anlatabilmişimdir.

İlk sezonu 2006 yapımı 103 bölümden ibaret ikinci sezonu da 2016 da çekildi 13 bölümden ibaret zaten bu konu hakkında bir diğer  yazımı da okuyarak bilgilenebilirsin. 10 numara 5 yıldız anime’dir izleyin izlettirin keyif almanız dileği ile 🙂

Caner Babataş

 

You may also like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir