Anime eleştirisi: Berserk 2016

Uzun zaman önce yazdığım yazımda Berserk 1996 önermiştim. Gerçekten hikayesi ve kurgusu ile çok beğendiğim bir seriydi. Karakterlerin çizimi olay örgüsü muazzamdı. 1996 yapımdan sonra 3 filim işlendi olay örgüsünün devamı olarak da Berserk 2016 animesi çekildi. Hem şahsi görüşüm hemde sosyal medyada bir çok insanın görüşü  çizimlerin ve karakterlerin oturmadığı güzel olmadığı sanki bütçesi olmayan bir anime izlemiş gibi olduk gerçekten çok şaşırdım.

 

1996 yapımın da bilim kurgu öğeleri çok az barındırıyordu bundan dolayı biraz serzenişte bulunmuştum. Bu seride de tam tersi aşırı bilim kurgu vardı. İşin içine periler felan giriyor hayaletler değişik değişik tipler  yani açıkçası beğenmedim Berserk 2016’yı.  Lafı çok uzatmayayım ha izleyin neden izleyin Berserk diye çerezlik gider arada zaten bu seride yarıda bırakıldı 2017 baharında çıkacakmış devamı bekliyoruz umarım daha güzel olacak.

 

Tür: Aksiyon, Askeri, Doğaüstü, Fantezi, Seinen

Yayınlanma Tarihi: 01.07.2016

Yönetmen: Shin Itagaki

Manga: Kentarou Miura

Firma/Stüdyo: Millepensee, GEMBA

Başlıca Seiyuular: Hiroaki Iwanaga (Guts), Kaoru Mizuhara (Puck), Hiro Shimono (Isidro), Farnese di Vandimion (Yoko Hikasa), Toa Yukinari (Casca), Takahiro Sakurai (Griffith)

Açılış: 9mm Parabellum Bullet – Inferno

Kapanış: Nagi Yanagi – Meimoku no Kanata

 

Caner Babataş

You may also like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir