Akira ( Haftanın Anime Önerisi 2 )

Bugün benimde çok sevdiğim kült olmuş bir  animeden  bahsedicem Akira’dan. Gerçekten 1988 yılında yapılmış olan film  görüntüsü ve çizimiyle verdiği mesajla zamana meydan okuyor. Şunu söylememlazım bu anime gerek şiddet gerekse karışık konusu ile yetişkinlere hitap ediyor. Bu yüzden beğenmeyenleriniz olabilir.

Konusu:

Konumuz 2019 yılının Neo Tokyosunda geçiyor. Halk ayaklanmış devlet kendi içinde parçalanmış. Artık insan oğlu inşa sürecini bitirmiş haz sürecine başlamıştır. Ana karakterlerimiz Kaneeda ve Totsuo kapsül adında kurdukları motorsiklet çetesinin üyeleridir. Bunlar başka bir çete ile çatışırken Totsuo deney yolu ile evrim geçirmiş kardeşimize çarpar o günden sora Totsuo da denek olarak kullanılır ve artık değişime uğramıştır. Buradan sonra olaylar başlar.

Aslında anime aşırı doldurulmuş sahnelerle dolu belki 100 bölüm olacak anime serisi 2 saate sığdırılmış bir çok olay havada kalmış. Bu insanın biraz da olsa aklını karıştırıyor. Anlamaya çalışmak ve konuları birleştirmesi zor olan bir anime. Ancak Akira’nın kim olduğu ve ne zaman ortaya çıkacağı merakı animeyi sürükleyici kılıyor. Velhasıl kelam izleyin izlettirin.

You may also like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir