Berserk (1996) ( Haftanın Anime Önerisi 1 )

Anime hakkında ne yazıyım ne paylaşayım diye düşünürken ilk aklıma gelen Berserk oldu. Kendisi İlk izlediğim anime’lerdendir . O zamanlar büyük bir aşkla izlemeye başlayıp büyük bir hüsranla da bitirmiştim. Geçenlerde tekrardan izledim verdiği keyif muhteşemdi gerçekten. Bu anime’nin bir 1996 yapımı var, bir de 2016, üç tane de filmi var onları da ilerleyen zamanlarda anlatıcam.

Başlangıçta Spoiler vermeyeceğim o yüzden rahat rahat okuyun . Berserk’in konusu Orta Çağ Avrupa’sı yani feodal beyler krallıklar zamanında geçiyor. Ana karakterimiz Guts,  kendisi toplu katliamda asılarak öldürülen bir kadından şans eseri canlı doğuyor. bunu da paralı asker Gambino evlatlık ediniyor. Sonrasında Şahin Takımı ile karşılaşıyor olaylar başlıyor. Eğer ki Seinen Animelerden hoşlanmıyorsanız izlemeyin. Kan ve cinsellik içerir bilim kurgu barındırır.

Buraya kadari izlemeyenler içindi bundan sonrası Spoiler içerir.

1- Bir defa ilk izlediğim zamanlar anime bitiğinde şok olmuştum, anime yarıda bitmişti.Tabi o zamanlar Manga felan bilmiyoruz meğersem manga uyarlamasıyımış manga ile birlikte devam ediyormuş.  

2- Abi ilk bölümde giriyorsunuz canavarlar muskalar falan felan aha diyorsun böyle devam edecek 16’ıncı bölüme kadar bilim kurgudan eser yok. Her bölüm ha canavar çıkacak  aha çıktı diye insanları izletiyorsunuz el insaf. Ancak ki çok sürükleyici ve keyif verici, izlediğim diğer yapımları 1996’ nın tadını vermedi. Karakteri savaş sahneleri entrikaları diğer yapımlarına  göre müthiş,diğer yapımlarını da kısam zaman sonra yazarım, yazdığımda okuya bilirsiniz. Vel hasıl kelam lafı uzatmayalım izleyin görün güzel animedir kendisi.

Mangaka Kentaro Miura

Ana Karakterler: Guts, Griffth, Casca

Caner Babataş

You may also like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir