Harry Potter Hayranlarına Müjde: Birbirinden Fantastik Ve Yepyeni Büyücülük Okulları

J.K Rowling’den Harry Potter takipçilerini heyecanlandıracak yeni bir açıklama geldi. Harry Potter dünyası ile ilgili filmlerinde ve kitaplarında yer almayan bilgileri ara ara açıklayan Rowling, daha önce, “Dumbledore gay’di” ya da “Hermonie’yi Ron kapmayacaktı aslında” gibi açıklamalarda bulunmuştu. Ancak Harry Potter dünyası ile ilgili hiç bu kadar derinlemesine bilgi vermemişti. Biz “Fantastik Canavarlar Nelerdir Nerede Bulunurlar” kitabının filmini beklerken; Rowling, dünya üzerindeki yepyeni büyücülük okullarıyla ilgili hikayeler paylaştı. Üstelik haritalarıyla beraber.

1. Uagadau

Afrika’da dağın kenarına kazılmış olan efsane okul “Uagadou”. Biliyorsunuz büyücülük Afrika’dan çıkmaktadır. O yüzden buradaki öğrencilerin şekil değiştirme, astronomi ve simya alanında üstün yetenekleri vardır. Okula gitmeye hak kazanan öğrencilere ise Harry Potter’daki gibi mektup gelmemekte, rüyalarına girilerek okula gelmeye hak kazanıldığı söylenmekteymiş.

2. Mahoutokoro

Gelelim ikinci okulumuza. Japonya’da bulunan ve volkanik ada olan “Mahoutokoro Büyücülük Okulu”. Burada öğrenciler 7 yaşında eğitime alınıyor ve yetenekleri arttıkça cübbelerinin rengi değişiyor. En yüksek seviye büyücüler altın renkte, kara büyücülükle uğraşan öğrenciler ise beyaz renkte cüppelere sahip oluyormuş.

3. Castelobruxo

Brezilya’nın Amazon ormanlarında bulunan “Castelobruxo”. Öğrencileri açık yeşil cüppeler giyiyor ve okulu Caiporo adında ‘’Yaramaz’’ hayaletler koruyor. Sihirli Yaratıklar ve Bitki bilimi konusunda uzmanlar.

4. Ilvermorny

New York civarındaki büyücülük okulumuz “Ilvermorny”. Harry Potter dünyasının devamı olan ve heyecanla beklenen ”Fantastic Beasts” filmi burada geçiyor.

5. Beauxbatons

İspanya ve Fransa sınırındaki Pireneler’de yer alan büyücülük okulu “Beauxbatons”. Etrafında geniş bahçeler olduğu belirtiliyor. Simya konusunda uzman öğrenciler yetiştiriyor.

6. Durmstrang

Avrupa’nın kuzey ucunda bulunan “Durmstrang”ın kötü bir şöhreti bulunuyor. Yetiştirdiği cadı ve kötü büyücüleri ile anılmaktaymış…

Caner Babataş

You may also like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir